info@mehtaperturk.com

Hayatınızı değiştirin...

Anesteziye ve Endoskopiye Son!

Elipse Mide Balonun Avantajları

Elipse Mide Balonunun en büyük avantajı su ile yutularak yerleştirilmesidir. Bu sebeple mide balonu hapı olarak da adlandırılır.

Mide balonu hapı cerrahi yöntemler, anestezi ve endoskopi gerektirmez. Böylece anestezi almalarında engel olan veya anestezi almaktan çekinen hastalar için en ideal yöntemdir. Anestezi ile oluşabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırır. Kişinin uygulama esnasında uyanık ve bilinçli olması da yaşanabilecek stresi en aza indirmektedir. 

 

Yutulabilir mide balonu uygulaması yaklaşık 15 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Bu kadar kısa sürede olması da avantajlarından biridir.

Uygulama esnasında kişi ile iletişim halinde olunması ve prosesin tamamını görebilmesi hastalarda kilo verme yolculuğuna güzel bir başlangıç sağlar.

 

Uygulama sonrası oluşabilecek yan etkiler minimum düzeydedir. Elipse mide balonu ince yapısı ve pürüzsüz yüzeyi sayesinde midede rahatlıkla hareket eder. Bu sayede şişirildikten sonra görülen komplikasyonlar ve bunun sonucunda balonu erken süreçte çıkarma oranları klasik endoskopik mide balonlarına oranla çok daha azdır. Bu oran endoskopik mide balonlarında %10 iken elipse yutulabilir mide balonunda %1 civarındadır.

 

Elipse Mide Balonunun çıkarılmasına gerek yoktur. Balon 16 hafta sonra kendiliğinden sönerek tuvalet yoluyla vücuttan atılır. Hastaların program sonunda diğer endoskopik balonlarda olduğu gibi tekrar kliniğe veya doktora başvurmalarına gerek kalmaz. Bu hastaya işlemin maaliyeti açısından avantaj sağlar. Özellikle yurtdışından ve uzaktan gelen hastlarımızın tekrar gelmesine gerek kalmamaktadır.

 

Hasta takip etkinliği yüksektir. Allurion Zayıflama Programı sayesinde hastlarımıza verilen Allurion Akıllı Tartı, Allurion Akıllı Saati ve Allurion Mobil Uygulaması, hastalarımızın düzenli şekilde hem kendi takiplerini yapıp yaşam tarzlarını ve sağlıklı beslenme yöntemlerini sürdürmeleri hemde bu verileri online olarak diyetisyenimizle paylaşıp kontrollü ilerlemeleri açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

DAHA FAZLASI İÇİN

Bize Sorun...

BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ

Sizi Arayalım

×