info@mehtaperturk.com

Bir balondan daha fazlası...

15 dk. da yeni bir başlangıç yapın.

doktor mide balonu elinde tutuyor

Elipse Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

elipse balon su ile yutuluyor

Su ile yutulur

Kapsül içine sıkıştırlmış balon su yardımıya yutulur. Kapsül yutulabilecek büyüklüktedir.

Allurion Elipse Mide Balonunun uygulanması yaklaşık 15 dk. sürer. Yutulabilir büyüklükte kapsül şeklinde sıkıştırılmış olan balon ve balona bağlı ince esnek ip su yardımıyla yutulur.

Hastalarımızın en büyük endişelerinden bir tanesi kapsülü yutamama korkusudur. Ancak bugüne kadar yaptığımız bütün uygulamalarımızda hastalarımızın tamamı kapsülü kolaylıkla yutmuştur. Yine de bu ihtimale karşı doktor tarafından kullanılan ince bir kılavuz vardır. Böyle bir durumda bu kılavuz yardımıyla yutma işlemi tamamlanır.

elipse balloon x-ray logo

Rontgen ile kontrol edilir

Şişirilmeden önce balon kapsülünün yeri rontgen ile kontrol edilir.

Kapsül yutulduktan sonra floroskopi (hareketli rontgen) cihazı ile kapsülün konumu midede kontrol edilir. Floroskopi cihazı sayesinde hastada kendisi midesinde kapsülü görebilmektedir. Kapsül pozisyonunun uygunluğu kesinleştirildikten sonra dışarıda kalan ip (tüp) yardımıya balonun içine su aktarılarak şişirilir. Şişirildikten sonra tekrar floroskop cihazı ile kontrol edildikten sonra dışarıda kalan ip doktor tarafından dışarı çekilerek işlem tamamlanır.  

yutulabilir mide balonu mideye yerleştirilmiş

Mide içinde şişirilir

Uygun olduğu tespit edilen kapsül şişirilerek balon mideye yerleştirilir.

Allurion Elipse Yutulabilir Mide Balonunun çıkarılmasına gerek yoktur. 4 ayın sonunda kendiliğinden eriyen valf sayesinde balonun içerisindeki su boşalır, sönük balon bağırsaklardan dışarı atılır. Burada hastalarımızdan gelen en sık sorulardan bir tanesi de dışarı atılma sırasında bağırsaklarda tıkanmaya sebep olup olmayacağıdır. Balon çok ince ve yapısı gereği pürüzsüz olduğu için bu çok düşük bir ihtimaldir. Kliniğimizde bugüne kadar karşılaşılmamıştır.

DAHA FAZLASI İÇİN

Bize Sorun...

BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ

Sizi Arayalım

×