عني
1978 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde doğmuştur. İlköğrenimini Üsküdar’da orta ve lise öğrenimini Yalova’da tamamlamıştır. 1994 yılında Trakya Universitesi Tıp Fakültesini kazanmış ve 2001 yılında mezun olmuştur. Ardından yaklaşık 5 yıl boyunca Yalova devlet hastanesinde pratisyen hekim olarak çalışmıştır. 
2007 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde genel cerrahi ihtisasına başlamış ve ağırlıklı olarak onkolojik cerrahi ve meme hastalıkları kliniğinde çalışmıştır. 
2013 yılında ‘’Biomarker olarak Galectin-3 ün kolon kanserinde rolü’’ başlıklı tezini savunarak 2015 yılında genel cerrahi uzmanlığını almıştır. 
2013-2015 yılları arasında Şırnak’ın Silopi ilçesinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra İstanbul‘a dönerek 2015 yılında Esenler Medipol Üniversite hastanesinde 1 yıl çalışmış, ardından 2016 yılında Acıbadem Beylikdüzü Tıp Merkezi’nde göreve başlamıştır. 
2017 yılında Özel Reyap İstanbul Hastanesinde çalışmaya başlayan Ertürk, aynı yıl Rumeli üniversitesinden Yardımcı Doçentlik ünvanını almıştır. 
Halen bilimsel ve akademik çalışmalarına devam etmekte olup 2018 yılında özel çalışmaya başlamıştır. Kendisi evli ve iki erkek çocuk annesidir.

قبلة. دكتور. اسأل مهتاب إرتورك!

Mide Balonu Tedavisi, Anal Fissür sorunlarınız, Hemoroid ve bir çok cerrahi problemleriniz için sizde Doktor Mehtap Ertürk'e merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.