+ 90 541 608 57 25

Her adımda sizinleyiz…

Allurion Elipse Mide Balonu Programı Nedir ?

allurion programı aletleri resmi

Dünyanın en çok uygulanan yutulabilir mide balonu Allurion Elipse Mide Balonu sadece bir mide balonu değil, çok daha fazlası.  6 aylık Allurion Zayıflama Programı sayesinde dünyada en çok uygulanan yutulabilir Allurion Mide Balonu ile sürekli tokluk hissi sayesinde kilo verme yolculuğunuz başlayacak ve hayatınız boyunca sağlıklı ve dengeli beslenme üzerine kurulu yaşam tarzı geliştirmenizin temellerini atacaksınız.

Allurion Elipse Mide Balonu sadece bir balon değil!

  1. Bizimle iletişime geçin doktorumuz ve diyetisyenimiz ile tanışın. Beslenme ve egzersiz rehberliğinde Allurion Zayıflama Programından en fazla nasıl fayda sağlayabileceğinizi öğrenin. Kapsamlı bir görüşme ve merak ettiğiniz konuları netleştirdikten sonra randevunuzu ayarlayalım.
  2. 15dk. süren bir işlemle hastaneye yatmanıza gerek kalmadan basit bir prosedürle Elipse Yutulabilir Mide balonunu uygulayalım. Anestezi endoskopi veya ameliyat gerektirmez.
  3. Program boyunca size verilen Allurion Akıllı Tartı, Allurion Akıllı Saat ve Allurion Mobil Uygulama sayesinde sürecinizi takip edin. Yaşam tarzı ve beslenme konularında eş zamanlı tavsiyeler ve geliştirmeler için başarınızı doktorunuz ve diyetisyeniniz ile paylaşın.
  4. 4 ayın sonunda siz fark etmeden balon dışarı atılır. Ancak kilo verme yolculuğunuz devam eder.
  5. Balonun vücudunuzdan atılması kilo kaybının duracağı anlamına gelmez. Balon sayesinde kolayca değiştirdiğiniz yaşam tarzınızı koruyarak 6 ay ve sonrasında kilo vermeye devam edebilirsiniz. 1 yıllık takip sürecinde Allurion Zayıflama Programı ile verilen kiloların %95 i korunabilmektedir.

Kilo vermeye bütünsel yaklaşım

Allurion Elipse Mide Balonu kilo verme yolunda temel oluştursa da, teknolojik olanakların birlikte sağlanmasıyla bütünsel bir yaklaşım ortaya koymaktadır.

Allurion Elipse Mide Balonu, kilo verme sürecini başlatan bir adım olmakla birlikte Allurion Zayıflama Programı beslenme ve yaşam tarzınızı belirleyen seçenekleri daha sağlıklı ve güzel bir aşamaya taşımada sizleri daima desteklemektedir.

allurion akıllı tartı resmi

Allurion Bağlantılı Akıllı Tartı

Allurion Bağlantılı Akıllı Tartı, sürdürülebilir ve etkili bir kilo verme süreci arayan kişilere, süreci tamamıyla gözlemleyebilmeleri olanağı sunmaktadır. Unutmayın: Kas, yağdan ağırdır! Vücut bileşiminizi ve Vücut Kitle İndeksinizi gözlemlemek ilerleme kaydetmeniz ve motivasyonunuzu sürdürebilmeniz için oldukça önemlidir..

allurion akıllı saat

Allurion Akıllı Saat

Fiziksel aktivite ve uyku takibi, davranışlarınızı ve süreçte kat ettiğiniz mesafeyi gözlemlerken oldukça fazla öneme sahip olan etkenlerdir. Allurion Akıllı Saat bu süreci sizler için kolaylaştırmaktadır. Aktivitelerinizin ve uykunuzun kilo verme sürecinizi nasıl etkilediğini gözlemleyebileceğiniz verilere sahip olursunuz. Bu da size daha fazla bilgi ve güç verir.

allurion akıllı uygulama resmi

Allurion Mobil Uygulama

Vücut bileşenlerinizi, kilonuzu ve form durumunuzu gerçek zamanlı olarak gözlemleyebilmeniz için Allurion Bağlantılı Akıllı Baskül ve Allurion Akıllı Saat’in yardımlarıyla güvenli bir platform geliştirilmiştir. Doktor ve diyetisyeniniz kilo verme sürecinde sizlerle alakalı verilere güvenli bir şekilde ulaşabilmekte ve bu sayede size destek vermenin yanı sıra bazı önemli ipuçları da verebilmektedir. Sürecinizi mobil olarak görüntüleyebilir ve başarılarınızı paylaşabilirsiniz.

Yaşam tarzınızı ve bel ölçünüzü değiştirin.

Allurion Programı size 6 ay boyunca devam eden kilo kaybı sağlar ve şunları sunar:
  • Son teknoloji ürünü bir mide balonu
  • Başarılarınızı takip etmek ve desteklemek için mobil bir uygulamaya bağlı Allurion Akıllı Tartı ve Allurion Akıllı Saati.
  • Size özel beslenme ve egzersiz planını destekleyecek uzmanlardan oluşan bir ekip.

Kilo vermenize ve verdiğiniz kiloları korumanıza yardımcı olan yeni bir kilo verme yaklaşımı

Elipse yutulabilir mide balonu fotoğrafı
Allurion Programının merkezinde, tokluk hissi yaşatan devrimsel ve yutulabilir mide balonu bulunmaktadır. Allurion Elipse Yutulabilir Mide Balonu, midenizde yer kaplayarak yiyecek tüketiminizi azaltmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Plan yapmayı temsil eden iconAllurion Programı size açlık hissinden uzaklaşma ve daha sağlıklı yiyecek seçimleri yapma şansı verirken aynı zamanda diyetlerde sık karşılaşılan açlık krizlerinden kaçınmanıza olanak tanır.

balon kapsülü su ile yutulurYutulabilir mide balonu doktorunuza yapacağınız 15 dk.’lık bir ziyaret sırasında yutulur ve yaklaşık 16 hafta sonra doğal yollarla vücuttan atılır.

incelen bel için iconYaklaşık 16 haftanın ardından hastalar toplam vücut ağırlıklarının ortalama %10-15′ ini kaybedebilirler. (lence VD Obes Surg 2020, Vantanasiri vd. Obes Surg. 2020.) Nadirde olsa vücutta kalma süresinin sonunda Allurion Elipse Mide Balonu kusarak çıkarılabilir ya da balonun çıkarılması için endoskopik veya cerrahi müdahale gerekebilir)  

Ameliyat endoskopi veya anestezi gerektirmeyen tek mide balonu

Kilo Vermede Takibin Önemi

Takip, kilo verme yolculuğunda farkındalığı, hesap verebilirliği ve motivasyonu destekleyen paha biçilmez bir araçtır. Çabalarınızın kaydını tutarak, davranışlarınız hakkında fikir edinir, kalıpları belirler ve sürdürülebilir ilerleme için bilinçli kararlar verirsiniz. Başarılarınızın somut bir hatırlatıcısı olarak hizmet eder ve aksilikleri dirençli bir şekilde aşmanıza yardımcı olur. Takibi kilo verme rutininize dahil etmek, uyum sağlama, yaklaşımınıza ince ayar yapma ve nihayetinde hedeflerinize ulaşma becerinizi geliştirir. İzlemenin gücünü kucaklayın ve sizi daha sağlıklı ve daha mutlu bir versiyona yönlendirmesine izin verin.

Bu kapsamda takibin önemini ve teknolojideki gelişmelerin getirdiği kolaylıklarla yutulabilir mide balonu ve Allurion Programı geliştirilmiştir. Balon uygulanan hastalar akıllı tartı akıllı saat ve mobil uygulama ile uzaktan takip ile gelişimleri izlenmekte ve gerekli düzenleme ve ayarlar yapılmaktadır.

Allurion Elipse Mide Balonu, kilo verme sürecini başlatan bir adım olmakla birlikte Allurion Zayıflama Programı beslenme ve yaşam tarzınızı belirleyen seçenekleri daha sağlıklı ve güzel bir aşamaya taşımada sizlere desteklemek amacıyla oluşturulmuştur. Allurion akıllı tartı, akıllı saat ve mobil uygulama ile kilo verme sürecinizi ve etkenleri sürekli takip edersiniz. Bu verileri diyetisyeniniz ve doktorunuz ile paylaşarak doğru yönlendirilirsiniz. 

Konu ile ilgili hazırladığımız makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email

İçindekiler

Bize Sorun...

BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ

Sizi Arayalım