+ 90 541 608 57 25

Mide Balonu Yorumları

Mide Balonu İle Zayıflayanlar

Kaç Kilo Verdiler? Nasıl Bir Dönem Geçirdiler? Mide Balonu Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

mide balonu yaptıranların yorumları

FUAT BEY

9 AYDA

102 KG

Fuat Bey kliniğimize başvurduğunda 178.8 kg. dı. Tüp Mide Ameliyatı olmak istemediği için kendisine 6 aylık endoskopik mide balonu uygulaması yaptık. 6 ayın sonunda 75 kilo vererek 103 kilo ile mide balonunu çıkardık. 

Mide balonu ile yaşam ve beslenme tarzını değiştiren Fuat Bey, mide balonu çıkarıldıktan sonra da devam ettirerek ilerleyen 3 ay içinde de 27 kilo daha vererek üstün bir başarı sağlamış oldu. 

Hastalarımızın en çok sorduğu sorulardan olan “mide balonunu çıkardıktan sonra tekrar kilo alarak aynı kiloma döner miyim?” sorusunun da bir cevabı burada. 

ŞENGÜL HANIM

6 AYDA

15 KG

Şengül Hanım balon uygulaması öcesinde 82 kilo olarak kliniğimize başvurdu. Kendisine 6 aylık endoskopik mide balonu uygulaması yaptık. 6,5 ay sonunda toplam 15 kg veren Şengül Hanımın mide balonu ile ilgili yorumlarını kendisinden dinlemek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Şengül hanım süreç boyunca balonun kendisinde eskiye göre daha az yeme isteği sağladığını, eski porsiyonlarını önemli ölçüde azalttığını, yeme alışkanlıklarını değiştirmenin yanında tavsiye edilen hareketli yaşam tarzıyla daha fazla kilo verilebileceğini ancak buna zaman bulamadığını söylüyor. 

ZEYNEP HANIM

6 AYDA

31 KG

Mide balonu uygulaması için bizi tercih eden Zeynep Hanım geldiğinde 80 kiloydu. 15 kilo vermeyi hedeflediği bu yolda 31 kilo vererek 49 kiloya ulaştı.

Süreçle ilgili olarak ilk 3-4 gün sıkıntı çektiğini daha sonra ise alıştığını bu dönemden sonra rahat bir şekilde yeme alışkanlıklarını değiştirebildiğini belirtti. Sürekli tokluk hissi ile psikolojik yeme alışkanlığını da yendiğini söylüyor. 

MEHMET BEY

6 AYDA

23 KG

Mehmet Bey 6 ay önce 115 kilo ile kliniğimize gelerek mide balonu uygulaması yaptırmış. 

Süreçle ilgili olarak ilk 3-4 gün alışma sürecinde sıkıntı çektiğini daha sonrasında ise tokluk hissi sayesinde daha az yediğini söylüyor. Ara sıra fazla kaçırdığında şişkinlik hissi yaşadığını belirtiyor.

HATİCE HANIM

6 AYDA

15 KG

Hatice Hanım kardiyak problemi olan bir hastamız. Kliniğe geldiğinde 90 kg olan Hatice Hanımın gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra mide balonu uygulaması yapılabileceği onayından sonra süreç başlamış. 6 aylık sürede 15 kilo veren Hatice hanım süreçten memnun.

FADİME HANIM

6 AYDA

18 KG

Fadime Hanım 6 aylık süreçte 18 kilo vermiş. Tiroit rahatsızlığı nedeniyle kilo veremediğini, hem haşimato tedavisi ile birlikte mide balonu ve diyetisyen desteğimiz ile 18 kiloyu sıkıntı çekmeden verebildiğini belirtiyor. 

NESLİHAN HANIM

3 AYDA

14 KG

Neslihan Hanıma 81 kilo ile 3 ay önce mide balonu uygulaması yapılmış, 3 ay içinde 14 kg vermiş. Balon süresi 6 ay olmasında rağmen vermeyi planladığı kiloya ulaştığı ve daha fazla kilo vermek istemediği için erken çıkarttırmak istemiş.

Süreç konusunda ilk 3 gün çok sıkıntı çektiğini ama doktor desteği ile atlattığını belirtiyor.  1 hafta sonunda tamamen alıştığını söylüyor. 

Horlama, merdiven çıkamama gibi rahatsızlıklarından kurtulduğunu, en önemlisi hipertansiyon hastalığı için artık ilaç kullanmadığını belirtiyor. 

 

FATİH BEY

6 AYDA

16 KG

Fatih Bey süreçle ilgili olarak ilk 3 günde genel olarak görülen sıkıntıları yaşamadığını, 6 ay boyunca ise tokluk hissi sayesinde fazla yiyemediğinden, fazla yemesi durumunda şişkinlik ve rahatsızlık hissettiğini anlatıyor. 

Mide balonu uygulamasını yaptırmadan önce çok araştırma yaptığını ve kliniğimizi seçtiğini belirtiyor. 

FATMA HANIM

6 AYDA

24 KG

Fatma Hanım süreçten memnun. Balon sayesinde daha az yediğini, yürüyüş yaptığını ve su tüketimini arttırdığını söylüyor. Mide balonunun hatayla çok yediğinde kendisini uyardığını belirtiyor. 

Başlangıçta 96 kilo olan Fatma hanım 76 kilo ile süreci tamamladı. 

Ekibimize teşekkürlerini iletiyor.

TAHA BEY

4 AYDA

14 KG

Taha Bey’e 106 kilo ile ayarlanabilir mide balonu uygulaması yapılmış, 4 ay içinde 14 kg kilo vermiş. Bu süreçte yeme alışkanlıklarının değiştiğini daha az yediğini, verdiği kilo ile hayatının daha kolaylaştığını belirtiyor.

1000 +
Mide Balonu Uygulaması

iletişim formu

Sorularınız İçin...

SOSYAL MEDYA

İletişimde Kalın...

Op.Dr. Mehtap ERTÜRK’ ü sosyal medyada takip edin.