+ 90 541 608 57 25

Allurion Yutulabilir Mide Balonu İle Başarı İçin 10 İpucu

Elipse yutulabilir mide balonunu ve kapsülü doktor elinde tutuyor

1. Tek başınıza yapmayın. Destek ekibinizi bulun.

Hasta diyetisyen ile konuşuyorMehtap Ertürk kliniğinin rehberlik ve destek ekibiyle sürekli iletişim halinde kalmaktan arkadaşlarınız ve ailenizden destek almak ve başarılarınızı onlarla paylaşmaya kadar, alışkanlıklarınızı ve davranışlarınızı değiştirme konusunda başarıya ulaşmanız için ekip çalışması gerekir. En yakınlarımız ve en sevdiklerimiz kimi zaman farkında bile olmadan diyet ve yaşam tarzı hedeflerimizi sabote edebilseler de aynı zamanda en güvenilir destek ağımız da olabilirler. Onlarla konuşur ve yolculuğunuza onları da dahil ederseniz hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilirler.

Ayrıca kliniğimizde sizinle benzer zamanlarda Allurion Elipse Yutulabilir Mide Balonunu kullanmaya başlayan başka biri, yani bir Allurion Arkadaşı olup olmadığını sorabilirsiniz. Böylece bu yolculukta birbirinizi destekleyebilir, ipuçlarınızı ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz.

2. Hedefleriniz konusunda net olun.

Neye ulaşmak istediğinizi ve odaklanmanıza neyin yardımcı olduğunu belirleyin. En sevdiğiniz elbisenin içine girmek, dizlerinizdeki ağrıyı azaltmak ya da tip 2 diyabet gibi rahatsızlıkları kontrol altında tutmak için ilaçlara duyduğunuz ihtiyacı azaltmak istiyor olabilirsiniz. Hedefiniz ne olursa olsun, ekibinizle paylaşın ve oraya nasıl ulaşacağınıza dair bir plan yapın. Eylem planınız ne kadar ayrıntılı ve belirli olursa onu hayata geçirme ve ona uyma ihtimaliniz o kadar yüksek olur. Bir hedefe ulaşmak çoğu insanda bağımlılık yapar çünkü insana muazzam bir başarı hissi verir.

3. Hem kısa vadeli hem de uzun vadeli hedefler belirleyin!

Kilo kaybı için plan yapma ile ilgili resim. Not defteri ve kalem ile elma ve mezura var.Örneğin, kısa vadeli hedefiniz bir hafta boyunca öğleden sonrası atıştırmalığınızı bir parça meyveyle değiştirmek iken uzun vadeli hedefiniz önünüzdeki 16 hafta içinde 10 kg vermek olabilir. Bu sayede, hedefinize ulaştığınızda daha iddialı hedefler belirler ve sürekli ilerleme kaydedersiniz. Hedeflerinizi varış noktanız, yani belirli bir zaman dilimi içinde ulaşmak istediğiniz yer olarak düşünün.

4. Alışkanlıklarınızı değiştirin.

kadın hazır yemek yemek istemiyor16 haftalık uygulama süresinin kritik amaçlarından biri, yeni alışkanlıklar edinmenizdir. Bir eylemi zaman içinde tutarlı bir şekilde tekrarlarsanız alışkanlık edinirsiniz. Bu, söz konusu eylemin otomatik hale ya da alışkanlık haline gelmesini sağlar. Böylece ileride de o eylemi sürdürmek zor gelmez. Bir eylem ne kadar basitse alışkanlık haline gelme ihtimali o kadar yüksektir. Örnekler arasında, tahılların üstüne her zaman dilimlenmiş elma eklemek ya da dışarıda yemek yerken her zaman ek salata siparişi vererek salatayla doymak ve diğer seçenekleri daha az yemek sayılabilir.

5. Daha sağlıklı gıdalar yiyin.

Obezite Cerrahisi Sonrası Yasaklar ile ilgili resim. Kadın elma yerken pastayı reddediyor.Günlük alışkanlarınızdan bazılarını değiştirmeniz gerekebilir. Ayrıca eviniz veya iş yeriniz gibi ortamlardaki bazı şeyleri, atıştırmalıklarınızı, yemek pişirme yöntemlerinizi ya da egzersiz rutininizi de değiştirmeniz gerekebilir. Daha sağlıklı beslenmek için büyük değişiklikler yapmanıza gerek yoktur. Hatta tüm alışkanlarınız, aynı anda değiştirmenize de gerek yoktur. Yapılacak en iyi şey, küçük hedefler belirlemek ve alışkanlıkları ufak ufak değiştirmektir. Zaman içinde bu küçük değişiklikler sağlığınızda büyük bir fark yaratacak ve kilo kaybınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

6. Önceden plan yapın.

Önceden plan yapmak, doğru yolda ilerlemeye devam etmenin önemli bir parçasıdır. Her gün ya da her hafta için önceden plan yapabilirsiniz. Hangi öğünleri yiyeceğinizi, hangi atıştırmalıkları tüketeceğinizi, bunların zamanlarını ve miktarlarını planlayın. Böylece işleri daha da kolaylaştırmak için bazı öğünleri önceden hazırlayabilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız doğru gıdaları ve malzemeleri evde bulundurduğunuzdan emin olun. Bu sayede, acıkırsanız ya da acıktığınızda yanlış seçimler yapma ihtimaliniz azalacaktır.

7. İlerlemenizi takip edin.

allurion elipse programı aletleriGıda seçimlerinizi, aktivite seviyelerinizi, kilonuzu ve vücut yağ oranınızı sık sık takip edin. Böylece zaman içindeki değişiminizi görebilir, zorlanıp zorlanmadığınızı ve nerelerde zorlandığınızı anlayarak sorunları ekibinizle birlikte çözebilirsiniz. Ayrıca, ilerlemenizi takip etmenize yardımcı olmak için kilonuzu ve vücut yağ oranınızı ölçen Allurion Akıllı Tartı, ekibinizle bağlantıda kalmanızı sağlayan iletişim uygulamaları, hatta kağıt ve kalemi tercih edenler için eski usul şirin bir günlük gibi pek çok araç bulunmaktadır.

8. Duygularınızı takip edin.

Bu çok önemlidir ve açlık dışında yemek yemeye yol açan nedenleri belirlemenize yardımcı olabilir. Olası nedenler arasında sıkıntı, üzgünlük veya stres bulunabilir. Tetikleyicilerinizi anlamanız, bu duyguları daha sağlık bir şekilde kontrol altında tutmak için bazı planları hayata geçirmenize yardım edebilir. Sıkıntı bastırdığında dikkatinizi dağıtacak tekniklerin ve açlık krizinin geldiğini hissettiğinizde yapabileceğiniz rahatlatıcı aktivitelerin listesini hazırlayın.

9. Kendinizi ödüllendirmeyi ve kutlama yapmayı unutmayın.

Hepimiz sürprizlere ve ödüllere ihtiyaç duyarız. Aksi takdirde kendimizi mahrum bırakılmış ve ihmal edilmiş hissedebilir, vazgeçmek isteyebiliriz. Çoğumuz ödül olarak yiyecek ve içecekleri kullanırız, bu da kilo verme yolunda kaydettiğimiz ilerlemeyi yavaşlatabilir. Ulaştığınız her bir zafer ve kilometre taşı için kullanabileceğiniz, gıda dışı ödüllerin listesini hazırlayın. Bu, sevdiğiniz dergi kadar basit ya da gezi veya tatil gibi daha özel bir şey olabilir.

10. Basit düşünün.

Plan ne kadar basit olursa başarı ihtimali o kadar yüksek olur. Hiçbir şey değiştirilemez değildir. Size en iyi gelen şeyleri keşfetmek için işleri kişiselleştirin ve basitleştirin.

Diğer Makaleler